top of page

Ottobock C Leg 4 Protez Bacak Teknik Özellikleri ve Fiyatı

C leg 4 dünyanın en büyük protez ve ortez üreticilerinden biri olan Alman Ottobock firmasının ürettiği, üstün güvenilirlik ve performans sunarak diz üstü protez kullanıcılarının sağlıklı ve aktif bir yaşantı sürmelerine olanak sağlayan yeni nesil mikroişlemci kontrollü bir diz eklemidir.

C leg 4 merdiven ve rampa inmekten engebeli zeminde hareket etmeye, hatta geri geri yürümeye kadar çok çeşitli gündelik durumlara uyum sağlar.

Yenilikçi tasarımı ve heyecan verici özellikleriyle C leg 4, protez kullanıcıları için güvenilirlik, üst düzey kişiselleştirme imkanı ve daha kolay, daha sezgisel bir kullanıcı deneyimi sunar.

C Leg 4 Teknik Özellikleri

Yüksek hareket kabiliyeti

Farklı eğim ve yüzeylere çabuk tepki veren bir dizdir. C leg 4 kullanıcılar için iyileştirilmiş salınım fazı tetiklenmesi ve rampa, merdivenlerden iniş sırasında daha fazla destek sunarak fark edilir derecede yumuşak ve güvenilir hareket sağlar.

✓ Tökezleme koruması

C leg 4 ile tökezleme koruması daima aktif durumdadır. Bu ultra hassas özellik, kullanıcıların yürüyüşlerinin salınım fazında düşmeye benzer hareketleri otomatik olarak algılar ve düşmeyi önlemek, dengelerini geri kazanmak ve daha fazla denge sağlamak için ihtiyaç duydukları direnci etkinleştirir.

✓ Oturma desteği ve rahatlığı sunar

C leg 4 kullanıcılar oturdukları zaman bunu algılar ve sandalye veya yürüme yardımcısından destek alıyor olsalar bile denge ve kontrolü korumalarını sağlamak üzere hızlarını taklit eder. Oturdukları anda ise otomatik oturma fonksiyonu sayesinde serbestçe salınan eklem ile rahat ve konforlu oturma pozisyonunun keyfini çıkarabilirler.

✓ Daha kolay kullanıcı deneyimi

C leg'den en iyi şekilde yararlanmak kullanıcılar için artık çok daha kolay. Derin uyku modu, uzun uçuşlar, kamp veya diğer aktiviteler sırasında akü tasarrufu sağlar. Yeni tasarımı sayesinde şarj aletini tek elle kullanmak mümkündür. Buna ek olarak bir adet USB şarj adaptörü de mevcuttur.

✓ Kullanışlı antrenman fonksiyonu

Antrenman fonksiyonu kullanıcılar protezlerine alıştıkça sorun giderme ve adımlama eğitimini desteklemek için her başarılı salınım fazı başlangıcından sonra bir geri bildirim sinyali gönderir. Bu özellik protez uzmanı veya kullanıcı tarafından Cockpit uygulaması yoluyla etkinleştirilip devre dışı bırakılabilir.

✓ Hava koşullarına dayanıklı (IP67)

Kullanıcılar C leg 4 ile ara sıra karşılaşacakları su sıçramalarını dert etmek zorunda kalmaz. Bir çim fıskiyesinin yanından geçerken, bahçede çalışırken veya ani bir yağmur sağanağı ile karşılaşmaları fark etmez, C leg korumalı kalır. Eklem ve diğer parçalar, su ile temastan sonra kurulanmalıdır. 

✓ MyMode Plus

Artık kullanıcılar en sevdikleri aktiviteler için kolaylıkla daha fazla destek alabilir. MyMode Plus iş, eğlence ve atletizme yönelik olağanüstü bir seçenek yelpazesi sunmaktadır. Kullanıcılar protez uzmanı ile birlikte Cockpit uygulaması üzerinden veya bir hareket modeli aracılığıyla kolay etkinleştirme için iki ayar seçebilir.

✓ Uyarlanabilir ek korumalık

Yeni uyarlanabilir ek korumalık sayesinde kullanıcılar protezlerinin görüntüsünü kişiselleştirebilir. Bu sağlam, dayanıklı korumalıklar C leg 4'ü çevresel etmenlerden, aşınmadan ve yıpranmadan korumakla kalmaz, aynı zamanda kullanıcılara her adımda özgün tarzlarını sergileme imkanı da sunar.

Renk seçeneği

C leg diz eklemimizin birçok güncellemesi, kullanıcılar ve uzmanların geri bildirimine dayanmaktadır. Bu nedenle C leg 4 iki renkte mevcuttur: Orijinal renk tonu Desert Pearl, koyu renk tonu Midnight Shadow.

✓ Uygulama yoluyla akıllı kontrol

Kullanıcılar Cockpit App ile MyMode Plus ve diğer ayarları bireysel olarak ayarlayabilir, MyMode Plus opsiyonları arasında geçiş yapabilir, diz akülerinin kullanım ömrünü kontrol edebilir, ses seviyesini ayarlayabilir, aktiviteleri takip edebilir, ihtiyaç halinde diz ekleminde bir kullanıcı testi gerçekleştirebilir. Tüm bunlar iOS veya Android akıllı telefonlar üzerinden yapılır.

✓ Ayakta durma fonksiyonu

Kullanıcılar, ortopedi teknisyenleri yardımı ile sezgisel veya bilinçli ayakta durma fonksiyonu arasından seçim yapabilir. Sezgisel ayakta durma fonksiyonunda, kullanıcının ayakta durma veya bir adım için desteğe ihtiyacının olup olmadığının tanımlanması için sensör verileri kullanılır, buna karşılık bilinçli ayakta durma fonksiyonu durumunda fleksiyonun yeniden sağlanması için daha bilinçli hareketler gereklidir.

✓ Protezler için daha çok destek

C leg 4, C-Soft Plus 1.10 yazılımı ile uzmanlar ve kullanıcıları tüm destek sürecinde destekleyecek daha fazla ön yüklemeli opsiyonlar ve video eğitimleri sunmaktadır.

C Leg 4 Ürün Bilgileri

Ürün türü: Mikroişlemci kontrollü

Mobilite derecesi: 2, 3, 4

Maks. vücut ağırlığı: 136 kg.

Ampütasyon seviyesi: Diz üstü

C Leg 4 Fiyatı

Sabit bir C leg 4 protez fiyatı vermek mümkün değildir. Sürekli gelişen teknoloji, değişkenlik gösteren döviz kuru ve devlet katkısı sebebiyle güncel ve en doğru Ottobock C leg 4 protez fiyatı, benzer özelliklerde farklı diz üstü protez fiyatları, biyonik protez bacak fiyatları ve SGK ödemeleri gibi sorularınızın cevabı için bizimle iletişim kurabilirsiniz.

bottom of page