top of page

Uzun Yürüme Cihazı Çeşitleri ve Fiyatları 2024

Uzun yürüme cihazı alt ekstremiteler için dizi ekstansyonda, ayak bileğini nötral pozisyonda tutan, hastanın günlük aktivitelerini yerine getirebilmesi için tasarlanan ve kişiye özel yapılan bir ortezdir. Kalitenin ve bireyselliğin ön planda bulunması gereken bu ortezde teknikerin doğru cihaz bileşenlerini seçmesi, uygulamanın başarısı için asıl belirleyicidir.

Uzun yürüme cihazı, klasik uzun yürüme cihazı ve karbon uzun yürüme cihazı olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. 

Uzun Yürüme Cihazı Çeşitleri

 Yüzük kilitli uzun yürüme cihazı

 İsveç kilitli uzun yürüme cihazı

 Topuk vuruşu senkronize mekanik & elektronik uzun yürüme cihazı

 Robotik yürüme cihazı

Uzun yürüme cihazlarına örnek

Ottobock isveç kilitli uzun yürüme cihazı

Ottobock karbon uzun yürüme cihazı

Rewalk robotik yürüme cihazı

uygulamalarımızdan bazılarıdır.

Uzun Yürüme Cihazı Fiyatları 2024

Sabit bir uzun yürüme cihazı fiyatı vermek mümkün değildir. Uzun yürüme cihazı fiyatı kişinin cihazdan beklentisi ve ekonomik tercihine göre hasta ile birlikte belirlenmektedir. ​​Uzun yürüme cihazı fiyatları 15.000 TL, karbon uzun yürüme cihazı fiyatları 50.000 TL'ndan başlamaktadır.

SGK Uzun Yürüme Cihazı Ödemeleri 2024

2024 yılı SGK uzun yürüme cihazı ödemeleri 3.162 TL ile 3.584 TL arasında değişmektedir. Yukarıda belirtilen tutarlardan SGK, sigortalı çalışandan %20, emekliden %10 kesinti yaparak geri ödeme yapmaktadır.

Sürekli gelişen teknoloji, değişkenlik gösteren döviz kuru ve devlet katkısı sebebiyle güncel ve en doğru uzun yürüme cihazı fiyatları, karbon uzun yürüme cihazı fiyatları, çeşitleri ve SGK ödemeleri gibi sorularınızın cevabı için bizimle iletişim kurabilirsiniz.

bottom of page