top of page

Protez Bacak Çeşitleri ve Fiyatları 2023

Protez bacak travma (kaza), doğumsal anomali, elektrik çarpması, tümör, şeker ve buerger hastalığı gibi rahatsızlıklar nedeniyle bacağın ampute edilmesi sonucu uzuv eksikliğini tamamlamak ve hastanın günlük aktivitelerini yerine getirebilmesi için tasarlanan ve kişiye özel yapılan yapay uzuvlardır. Bacak amputasyonu kişinin günlük yaşam aktivitelerini olumsuz etkiler. Bu sebeple protez bacak yapımında kalite ve bireysellik ilk sırada gelir. Protez uygulayıcısının doğru protez bileşenlerini seçmesi uygulamanın başarısı için asıl belirleyicidir. Uygun olmayan bir ayak veya diz eklemi seçimi, güvenlik ve rahatlık açısından olumsuz etkiler yaratabilir.

Protez bacak, diz altı protez ve diz üstü protez olmak üzere ikiye ayrılmaktadır.

Diz Altı Protez Çeşitleri

Silikon liner pin sistemli diz altı protez

Pasif & aktif vakum sistem diz altı protez

 Dizliksiz süspanse olabilen pasif & aktif vakum sistem diz altı protez

 Biyonik diz altı protez

Diz altı protezlerine örnek

Ottobock silikon liner pin sistemli protez

Ottobock harmony system protez

Össur unity system protez

uygulamalarımızdan bazılarıdır.

Diz Üstü Protez Çeşitleri

Modüler diz üstü protez

Hidrolik & pnömatik sistem diz üstü protez

Mikroişlemci kontrollü diz üstü protez

 Biyonik diz üstü protez

Diz üstü protezlerine örnek

Ottobock 3R60, 3R80, C-leg4, Genium X3 protez

Össur Total 2000, Total 2100, Mauch Knee, Rheo 4, Rheo XC, Power Knee protez

uygulamalarımızdan bazılarıdır.

Karbon Ayak

Protez yapımında kullandığımız klasik ayaklardan farklı, enerji depolayan yüksek aktivite düzeyine sahip yeni nesil;

Karbon ayak

 Hidrolik ayak

Biyonik ayak

uygulamalarımızdan bazılarıdır.

Silikon Protez Ayak

Estetiğe önem veren chopart hastaları için kişiye özel olarak silikondan üretilmiş silikon protez ayak uygulamalarımızdan bazılarıdır.

Protez Bacak Fiyatları 2023

Sabit bir protez bacak fiyatı vermek mümkün değildir. Protez bacak fiyatları 30.000 TL ile 2.200.000 TL arasında değişmektedir. Protez bacak fiyatları, diz altı protez fiyatları ve diz üstü protez fiyatları olarak ikiye ayrılmaktadır. Diz altı protez fiyatları 30.000 TL, diz üstü protez fiyatları 40.000 TL'ndan başlamaktadır. Protez bacak fiyatı kişinin amputasyon seviyesi, protezden beklentisi ve ekonomik tercihine göre hasta ile birlikte belirlenmektedir.​​

SGK Protez Bacak Ödemeleri 2023

2023 yılı SGK protez bacak ödemeleri diz altı protez için 6.390 TL ile 18.112,50 TL arasında, diz üstü protez için 10.302 TL ile 90.000 TL arasında değişmektedir. Yukarıda belirtilen rakamlardan SGK sigortalı çalışandan %20, emekliden %10 kesinti yaparak geri ödeme yapmaktadır.

Sürekli gelişen teknoloji, değişkenlik gösteren döviz kuru ve devlet katkısı sebebiyle güncel ve en doğru diz altı protez fiyatları, diz üstü protez fiyatları, biyonik protez bacak fiyatları, çeşitleri ve SGK ödemeleri gibi sorularınızın cevabı için bizimle iletişim kurabilirsiniz.

Egeli Medikal Whatsapp.png
bottom of page